Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

V rámci Standfordského vězeňského experimentu ve skutečnosti k žádné výměně rolí nedošlo, protože musel být vzhledem ke značné agresivitě "dozorců" a špatnému psychickému stavu "vězňů" ukončen už po šesti dnech.

Nechci nikoho soudit ani se nikoho zastávat, ale je možné, že ve skutečnosti nemá jít o fízlování, ale o snahu, aby si žáci uvědomili, že jsou součástí kolektivu, tedy sociální skupiny, a že je každý jednotlivec zodpovědný za své jednání, ale může ovlivnit i jednání druhého... Třeba tím, že není určen jeden, kdo "hlídá", má dojít k eliminaci právě výše zmíněného efektu "dozorce"...

Možná by stačilo zeptat se učitelky...

1 0
možnosti
MP

teda http://www.notyvole.cz !!! KTERA JE TO SKOLA ???   vychovávat lidi k fízlování ! -/ jdu blejt

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
OP

Připojuji se, rozhodně to razantně řešte. Osoba, která za tím fízlováním stojí, by se měla dostat na veřejný pranýř

0 0
možnosti
  • Počet článků 39
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1437x
Napsala jsem dvě knihy: autobiografickou "CESTA K MÝM MATKÁM" (o mém životě v adoptivní rodině a nalezení biologické matky, Nakl. JOTA 2012). V květnu 2014 mi vyšel druhý román "O ŽENÁCH A O LÁSCE", který je na základě zkušeností mnoha žen se surogátním mateřství u nás. Byl oceněn Akademií literárního salonu Blinkr a získal druhé místo.

Jsem koordinátorkou a spoluautorkou projektu Pohádky pro kulíšky. Za terapeutické pohádky pro rodiče předčasně narozených dětí ke čtení na JIP a práci na celém projektu pro o.s. Nedoklubko jsem byla v roce 2012 oceněna Purpurovým srdcem. Aktuálně vyšla kniha na neonatologické JIP "Vítej, kulíšku", v níž je Sedm duhových pohádek nejen pro kulíšky, které jsem napsala (vyšla k Mezinárodnímu dni předčasně narozených dětí 17.11.).