Marksová, Killénová, Barnevernet

23. 01. 2016 20:26:08
Norské sociální úřady se řídí už třicet let ideologií psycholožky Kari Killénové, letí mediálním světem. Barnevern je přebral doslova. To, co se tam děje, není tedy záležitostí posledních pár let, jen se to už nedařilo tutlat.

Kari Killénová "neuznává biologickou vazbu. Odebrání dětí je lék na všechno. Biologická vazba u dítěte nehraje významnou roli, důležitější je péče", píše Echo24. Její myšlenky jsou v psychologických knihách, skriptech a jsou stěžejním dokumentem každého sociálního úředníka, tedy i toho z Barnevernetu.
Její teze vychází z pozorování pouze 17 zanedbaných dětí v 70. letech. Podle ní se zanedbané dítě např. pozná i tím, že bylo komplikované těhotenství, má malé sebevědomí,...
Jeden magazín napsal, že tato žena na fotce vypadá jako neškodná dáma. Kdo trochu víte něco o neverbalitě, řeči obličeje, tak se na ni mrkněte.
Každopádně konečně se ví, proč tomu tak v Norsku, Dánsku je... Nejde tedy o prodej dětí, o obchod s dětmi, ale ono je to horší. Jde o dlouholetou ideologii a to vyléčit bude na mnoho let. Její zakladatelka ještě žije (81 let), učí, v roce 2013 dokonce dostala státní cenu za zásluhy.

Viděli jste film Máma mezi marťany? Při pohledu na Kari Killénovou a přečtení pouhých pár jejích myšlenek se mi vybavily pochodující robomatky v čele s marťanskou dozorkyní. Ta kdysi přišla s tezí, že jen robomatky jsou jediné, které dokáží dokonale vychovat malé marťánky (především holčičky). Podařilo se jí to tak dokonale, že rodina - táta, máma a jejich dítě - po několika generacích vymizelo i jako pojem. Ve filmu (částečně animovaném) je samozřejmě více myšlenek. Biologická matka ze Země slouží jen pro naprogramování zdokonalení Marťanek, když se narodí malí klíčkové. Co se stalo paní Killénové v dětství nebo snad už v nezvládnutém těhotenství její matky? Skoro se v jejím případě bojím použít i úřední slovo matka. Toto slovo Marťanky už neznaly. Natož aby věděly, kdo je máma, mamka nebo maminka. Při filmu vám trne v celém těle, duši i mysli.
Jak fungovali rodiče dámy, která je šedou eminencí sociálních úřadů v Norsku, když o rodičích se ona zmiňuje jako „o kolečku v soukolí, které je vždy nahraditelné i opakovaně“?
Taky se vám chce zvracet?

A co dělá naše ministryně Marksová pro české děti odebrané Barnevernetem? Nic. Jen samé alibi.

Chce se mi zvracet podruhé. Nechci takovou ministryni. Už jsem to psala i v souvislosti s roztržením na sebe fixovaných sourozenců, kdy holčička byla dána do adopce do Španělska a chlapec zůstal v dětském domově. Ministryně se vyjádřila, že je lepší láskyplná náruč náhradního rodiče aspoň pro jedno dítě, když nelze umístit obě. Nebezpeční jsou lidé, kteří popírají biologickou vazbu. I u nás byla na obdobné tezi náhradní rodinná péče založena, časy se lepšily, jenže Marksová je ze soukolí robožen a měla by se podívat na film „Máma mezi marťany“. Doufám, že by ji scéna, kdy Marťanka odkrývá díky obrazu, na němž je rodina – maminka, tatínek, dítě – lež, kterou byla odmala zpracovávána, dojala.

Autor: Edith Holá | sobota 23.1.2016 20:26 | karma článku: 35.44 | přečteno: 1461x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Irena Aghová

Antika. Titus Pomponius Atticus. Život jednoho z Římanů.

Jméno této osobnosti se často objevuje v díle Marca Tullia Cicerona a myslím, že je vhodné o něm psát. Jeho život ovlivňují dějiny Říma a zdálo se mi, že vedle těch velkých osobnosti, jakou byl třeba Antonius, Octavianus, Caesar .

23.7.2019 v 19:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Karel Trčálek

Klimatická Gréta, protestní pátky a co dál, pane Šťastný?

Pokud něco po někom chci a tím více, když to znamená přebourat společenské zvyklosti, vysvětlím druhé straně o co jde a nabídnu pomocnou ruku, tím se velice snadno dosáhnu toho, aby mi protistrana uvěřila, pane Šťastný

23.7.2019 v 17:32 | Karma článku: 7.17 | Přečteno: 118 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K návštěvě saúdského blogera v Jeruzalémě

Kdo na něj hulákal, ať vypadne, že je zvíře a sionistický odpad? Kdo po něm házel židle? Kdo mu plivl do tváře? Židé? Nikoli. Ti, kdo si říkají Palestinci – palestinští Arabové. Výrostci naočkovaní nenávistí.

23.7.2019 v 14:50 | Karma článku: 21.54 | Přečteno: 324 | Diskuse

Ivana Jirmářová

Botoxem k psychopatii

Když se řekne botox, člověk by si řekl, že se jedná především o řešení estetické stránky vzhledu člověka. Víte ale, co všechno může ovlivnit?

23.7.2019 v 11:53 | Karma článku: 10.37 | Přečteno: 343 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Youtube zaradilo video 10 Božích prikázaní ku pornografii a násiliu.

Keď pred pár týždňami začali americkí senátori vyšetrovať predstaviteľov big tech spoločností kvôli cenzúre konzervatívcov, bola som si istá, že táto kauza zaplaví titulky médií.

23.7.2019 v 10:03 | Karma článku: 20.21 | Přečteno: 558 | Diskuse
Počet článků 39 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1415

Napsala jsem dvě knihy: autobiografickou "CESTA K MÝM MATKÁM" (o mém životě v adoptivní rodině a nalezení biologické matky, Nakl. JOTA 2012). V květnu 2014 mi vyšel druhý román "O ŽENÁCH A O LÁSCE", který je na základě zkušeností mnoha žen se surogátním mateřství u nás. Byl oceněn Akademií literárního salonu Blinkr a získal druhé místo.

Jsem koordinátorkou a spoluautorkou projektu Pohádky pro kulíšky. Za terapeutické pohádky pro rodiče předčasně narozených dětí ke čtení na JIP a práci na celém projektu pro o.s. Nedoklubko jsem byla v roce 2012 oceněna Purpurovým srdcem. Aktuálně vyšla kniha na neonatologické JIP "Vítej, kulíšku", v níž je Sedm duhových pohádek nejen pro kulíšky, které jsem napsala (vyšla k Mezinárodnímu dni předčasně narozených dětí 17.11.). Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz