Marksová, Killénová, Barnevernet

23. 01. 2016 20:26:08
Norské sociální úřady se řídí už třicet let ideologií psycholožky Kari Killénové, letí mediálním světem. Barnevern je přebral doslova. To, co se tam děje, není tedy záležitostí posledních pár let, jen se to už nedařilo tutlat.

Kari Killénová "neuznává biologickou vazbu. Odebrání dětí je lék na všechno. Biologická vazba u dítěte nehraje významnou roli, důležitější je péče", píše Echo24. Její myšlenky jsou v psychologických knihách, skriptech a jsou stěžejním dokumentem každého sociálního úředníka, tedy i toho z Barnevernetu.
Její teze vychází z pozorování pouze 17 zanedbaných dětí v 70. letech. Podle ní se zanedbané dítě např. pozná i tím, že bylo komplikované těhotenství, má malé sebevědomí,...
Jeden magazín napsal, že tato žena na fotce vypadá jako neškodná dáma. Kdo trochu víte něco o neverbalitě, řeči obličeje, tak se na ni mrkněte.
Každopádně konečně se ví, proč tomu tak v Norsku, Dánsku je... Nejde tedy o prodej dětí, o obchod s dětmi, ale ono je to horší. Jde o dlouholetou ideologii a to vyléčit bude na mnoho let. Její zakladatelka ještě žije (81 let), učí, v roce 2013 dokonce dostala státní cenu za zásluhy.

Viděli jste film Máma mezi marťany? Při pohledu na Kari Killénovou a přečtení pouhých pár jejích myšlenek se mi vybavily pochodující robomatky v čele s marťanskou dozorkyní. Ta kdysi přišla s tezí, že jen robomatky jsou jediné, které dokáží dokonale vychovat malé marťánky (především holčičky). Podařilo se jí to tak dokonale, že rodina - táta, máma a jejich dítě - po několika generacích vymizelo i jako pojem. Ve filmu (částečně animovaném) je samozřejmě více myšlenek. Biologická matka ze Země slouží jen pro naprogramování zdokonalení Marťanek, když se narodí malí klíčkové. Co se stalo paní Killénové v dětství nebo snad už v nezvládnutém těhotenství její matky? Skoro se v jejím případě bojím použít i úřední slovo matka. Toto slovo Marťanky už neznaly. Natož aby věděly, kdo je máma, mamka nebo maminka. Při filmu vám trne v celém těle, duši i mysli.
Jak fungovali rodiče dámy, která je šedou eminencí sociálních úřadů v Norsku, když o rodičích se ona zmiňuje jako „o kolečku v soukolí, které je vždy nahraditelné i opakovaně“?
Taky se vám chce zvracet?

A co dělá naše ministryně Marksová pro české děti odebrané Barnevernetem? Nic. Jen samé alibi.

Chce se mi zvracet podruhé. Nechci takovou ministryni. Už jsem to psala i v souvislosti s roztržením na sebe fixovaných sourozenců, kdy holčička byla dána do adopce do Španělska a chlapec zůstal v dětském domově. Ministryně se vyjádřila, že je lepší láskyplná náruč náhradního rodiče aspoň pro jedno dítě, když nelze umístit obě. Nebezpeční jsou lidé, kteří popírají biologickou vazbu. I u nás byla na obdobné tezi náhradní rodinná péče založena, časy se lepšily, jenže Marksová je ze soukolí robožen a měla by se podívat na film „Máma mezi marťany“. Doufám, že by ji scéna, kdy Marťanka odkrývá díky obrazu, na němž je rodina – maminka, tatínek, dítě – lež, kterou byla odmala zpracovávána, dojala.

Autor: Edith Holá | sobota 23.1.2016 20:26 | karma článku: 35.39 | přečteno: 1456x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Anna Řibřidová

Kdybych víc četl, mohlo to dopadnout jinak...

Kulíšek už dávno nebyl žádný Kulíšek, ale pořádný Kulich. A připomínal něco mezi čivavou, huskym a labradorem. Původně to měl být, jak by řekl Srstka, roztomilý kříženeček, který se hodí i do paneláčku a moc rád si hraje s dětmi.

14.12.2018 v 21:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Karel Wágner

Jak nám v Kosovu pravda s láskou zvítězily

Z našich sdělovacích prostředků se dozvídáme, že Kosovo bude mít pravidelnou armádu. A tak bych rád zopakoval povídání o Kosovu, které jsem zveřejnil ve čtvrtek 7.4.2016 na svém blogu.

14.12.2018 v 18:00 | Karma článku: 39.15 | Přečteno: 1509 | Diskuse

Jiří Turner

Chvála veřejnoprávní České televizi a Českému rozhlasu

Není to míněno ironicky. Myslím, že žádný lepší zdroj informací u nás neexistuje a nutno říci, že asi ani existovat nemůže. Nikdo nemá, a mít nemůže, tak komplexní záběr, tak sofistikovanou síť profesionálů, ani míru nezávislosti.

14.12.2018 v 15:22 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 1058 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Schizofrenik

Ilustrovaný podčárník aneb zamyšlení nad některými jevy v životě pozemšťanů a vztahy, které se jich nějakým způsobem týkají.

14.12.2018 v 13:30 | Karma článku: 6.05 | Přečteno: 239 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí, armáda, a jedno téma do diskuse.

Existuje jedno velmi citlivé téma, o kterém se příliš nehovoří. Jistě, občas, když dojde k maléru, tak se připomene. Ale pak od něj raději všichni utíkají pryč.

14.12.2018 v 12:43 | Karma článku: 11.88 | Přečteno: 231 | Diskuse
Počet článků 39 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1409

Napsala jsem dvě knihy: autobiografickou "CESTA K MÝM MATKÁM" (o mém životě v adoptivní rodině a nalezení biologické matky, Nakl. JOTA 2012). V květnu 2014 mi vyšel druhý román "O ŽENÁCH A O LÁSCE", který je na základě zkušeností mnoha žen se surogátním mateřství u nás. Byl oceněn Akademií literárního salonu Blinkr a získal druhé místo.

Jsem koordinátorkou a spoluautorkou projektu Pohádky pro kulíšky. Za terapeutické pohádky pro rodiče předčasně narozených dětí ke čtení na JIP a práci na celém projektu pro o.s. Nedoklubko jsem byla v roce 2012 oceněna Purpurovým srdcem. Aktuálně vyšla kniha na neonatologické JIP "Vítej, kulíšku", v níž je Sedm duhových pohádek nejen pro kulíšky, které jsem napsala (vyšla k Mezinárodnímu dni předčasně narozených dětí 17.11.). Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz